Instalace a pomocné konstrukce projektu Armageddon

Naše společnost se podílela na venkovní instalaci a pomocných kostrukcích sousoší Armageddon Štěpána Beránka za podpory Linhartovy nadace.

Význam sousoší Armageddon sochaře Štěpána Beránka, které vytvořil za podpory Linhartovi nadace je skryt ve hře s rozmanitými, v podstatě nesourodými symboly. Aztécký, či egyptský kolibřík, křesťanská lilie, starozákonní červ. Pohyb napříč duchovními cestami, jehož výsledkem je věrný obraz lidství. Zlo se střídá s dobrem – a jejich tváře se mění…

Celý příspěvek

T-BOARD JAKO ZVUKOTĚSNÝ OBRAZ

Pro společnost TECHO, jež patří do nábytkářské skupiny ROYAL AHREND – třetího největšího výrobce a dodavatele kancelářského vybavení a nábytku na světě, která spolupracuje s nejlepšími českými a zahraničními architekty a designéry, zakládá svou firemní filosofii na propojení kvalitního designu, perfektního řemeslného zpracování a kvalitních materiálech a jejíž obrat převyšuje miliardu korun jsme vyrobili z našeho modulárního systému T-Board 17mm designové hluk absorbující kancelářské obrazy pro nové kancelářské centrum v Rumunsku.

Jednalo se o více než 150ks T-Board rámů do kterých je vsazena speciální pěněná hmota, absorbující hluk. Do rámů byly z přední strany vypnuty stejné látky v designu a barvě, ve které architekt navrhl kancelářský nábytek

Tisky na sklo z Durstu zářili na Biennále architektury v Benátkách 2014

jsme velmi hrdí na to, že jsme měli tu možnost a vzácnou příležitost se podílet díky spolupráci s českou prestižní výrobní firmou LASVIT, která je dnes nejznámější a nejprestižnější společností vyrábějící a dodávající užitné sklo ve světě na realizaci expozice města Benátky, které na letošní 14té prestižní benátské Biennale  nechalo svou expozici navrhnout světově proslulému architektovi Danielu Libeskindovi, který realizoval např. židovské muzeum v Berlíně, nebo novou přestavbu World Trade Centra v New Yorku. Realizaci výroby grafické části expozice, kterou byly ruční skici autora pro prosvětlené panely jsme vytiskli na vykalená skla na naší tiskárně Durst Rho 800 Presto. Stejně tak jsme připravili z rámu T-Board a za použití LED světel KOLEDO nasvícení mozaiky Libeskindovi kresby „Znetvoření a chyby – nahá“ ve spolupráci s LASVITem a Jaroslavem Skuhravým.

Expozice v Benátském pavilonu hraje dynamickou hrou světla. Harmonií s emocionálním hudebním podbarvením a kresbami autora silně působí na návštěvníka. Zajímavým zážitkem je zpětný pohled v zahnuté chodbě pavilónu, kdy se návštěvník oprostí od kreseb a promluví na něj futuristické Libeskindovo město. Spolupráce Libeskinda a firmy Lasvit na benátském pavilónu přinesla i jisté rozpaky, protože samotné Benátky jsou známé svým muránským sklem. V pavilonu je ale umístěný světelný objekt Ice od Lasvitu www.lasvit.cz , vyrobený českými skláři. Odvážný geometrický lustr, jehož základní segment je rovnoramenný trojúhelník o straně dlouhé 1 metr, vytvořený z buňek vyfouknutých z čirého skla do hranatých forem. Zajímavý je nejenom tvar, ale i způsob vedení světla. Osvětlovací zdroje jsou umístěny ve stropě nad místem zavěšení skleněných částí lustru. Ty pak světlo vedou a roptylují do měkké podoby. Jsme rádi, že jsme se na slavnostním otevření sešli i s Leonem Jakimičem, zakladatelem  a presidentem LASVITu, se kterým plánujeme i další projekty a realizace.

Benátské Biennale Biennale di Venezia  je prestižní mezioborová přehlídka současného výtvarného umění pořádaná v každém lichém roce. Od svých počátků sahajících do konce 19. století představovalo světu výhradně výtvarné umění, nejznámějších malířů, grafiků, sochařů a přirozeně jejich tvorbu. Výstava výtvarného umění se konala a dodnes koná každé dva roky. Později vznikaly přidružené expozice filmu Benátský filmový festival, architektury. Divadla a hudby, které se konají každoročně. Posledním doplňkem je Mezinárodní výstava současného tance, která byla do schématu Bienále v roce 1999.

Atlas jako dodavatel exponátů na veletrhu FOR FURNITURE 2014

Na letošního veletrhu nábytku a interiérového designu FOR FURNITURE 2014, který se konal ve dnech 20.3. – 23.3.2014 v areálu PVA EXPOPraha v Letňanech, se poprvé představily světové trendy ve speciální expozici. SCÉNA: Inspirace & Trendy 2014. Na ploše 100 m2 se prezentovaly čtyři styly: digitální svět, natural, glamour a retro. Dle těchto směrů byly exponáty pečlivě vybrány a naaranžovány do tzv. mini interiérů- kójí. Nešlo však jen o inspiraci a atmosféru, ale také o materiály. Ke každému stylu byla připravena velká paleta rozličných materiálů od podlah, přes tapety a bytový textil až po výrobu nábytku apod. Celkem zde návštěvníci obdivovali přes 100 exponátů od více než 55 dodavatelů. Atlas Advertising dodával řadu produktů a technologií k této scéně.

Celý článek najdete zde Inspirace & trendy 2014

Rámování pro malíře Jiřího Sozanského

„Jiří Sozanský patří mezi ty umělce, jejichž dílo bezprostředně rezonuje pulsem doby, v níž žijí. Vstoupil na českou uměleckou scénu v polovině 70. let, v době vrcholící normalizace a tvůrčí nesvobody. Celou svou uměleckou tvorbou se angažoval proti všem formám násilí, zvůle a ideologického diktátu, pošlapávajícího lidská práva a důstojnost člověka.

Je znám jako nekonformní umělec a člověk vyhraněných názorů a postojů, vyjadřující se prostřednictvím rozsáhlých multimediálních projektů vázaných ke konkrétnímu místu. Svými aktivitami v neobvyklých místech a prostorách oživoval utlumenou výtvarnou scénu 70. let. Jeho akce promlouvaly ke svědomí „normalizující se“ společnosti i za cenu nemalého osobního rizika. více na wiki

 

Přestavba Tesco Brno

Pro našeho stálého klienta Tesco zajišťujeme neustálou obměnu vizuálního značení. Někdy se jedná o pár drobných výměn a někdy děláme kompletní vizuální změny celého Tesco obchodu. Jedna z takových změn právě teď proběhla v Brně ve Vídeňské ulici.

Instalace portálu Dr. Max

Plastové světelné (LED) logo Dr. Max pro vnitřní i vnější vystavení. Součástí byla i výroba a instalace výstrče.

Figury Ivana Komárka

Prolínání, Půlení, Křížení – tři prostorové plastiky z papírového sendviče byly poprvé vystaveny v Národní galerii, Veletržním paláci v Praze 7 – Holešovicích.

Tisk plakátů pro výtvarnici Veroniku Richterovou

Veronika Richterová je výtvarnice zabývající se tzv. PET ARTEM což v překladu znamená umění z pet lahví. Pro paní Richterovou jsme tiskli sérii plakátů na výstavu a workshop v Gymnáziu Kladno.

 

 

Nové logo Tchibo

Instalací nového loga Tchibo v Nitře jsme završili první krok kompletního re-brendu jejich korporátního loga. Nové světelné logo je osazené vnitřním systémem LED světel, které po obvodu písmen vytváří zářivou linku.