Atlas je sponzorem 39. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2011

Ve středu 1.června 2011 byla v Lidické galerii Památníku Lidice za účasti velvyslanců a politických i kulturních osobností České republiky otevřena již 39. MEZINÁRODNÍ DĚTSKÁ VÝTVARNÁ VÝSTAVA LIDICE 2011.

Téma letošní mezinárodní výtvarné soutěže „TADY BYDLÍM, TO JSEM JÁ“ zaujalo děti i pedagogy natolik, že společně přispěli k rekordní účasti co do počtu zaslaných prací. Porota hodnotila opět o něco více prací než v minulém ročníku – celkem 25 450 plošných i prostorových prací. Děti tvořily a znázorňovaly vše, co je obklopuje a kde žijí. Častými náměty byla architektura, města a vesnice a jejich památky, domy a zahrádky, zákoutí i pokojíčky s panenkami, děti kreslily vlastní autoportréty, rodinu i kamarády.

Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně přibližně 20 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších 50 – 60 států, včetně exotických zemí jako jsou Čína, Japonsko, Filipíny, Indie, Keňa, Malajsie, Srí Lanka nebo Zimbabwe.

Na pódiu se k panu 1. místopředsedovi a 1. náměstkovi připojili náměstkyně MŠMT Eva Bartoňová a ředitel odboru veřejné diplomacie MZV Jan Bondy, aby společně předali ceny 42 medailistům z českých škol – medaile a diplomy Lidická růže a další věcné ceny – knihy o umění věnované firmou Euromedia Group, průřezový katalog MDVV Lidice 1967 – 2009, omalovánky a pastelky. Zajímavým dárkem pak jistě byl také vlastní oceněný obrázek ve formě kartonové skládačky, věnovaný firmou Atlas.

Účastnili se jí 1. místopředseda Senátu ČR Přemysl Sobotka, 1. náměstek MK ČR František Mikeš, náměstkyně ministra MŠMT ČR Eva Bartoňová, ředitel odboru veřejné diplomacie Jan Bondy, senátor Jiří Dientsbier, RNDr. Jiří Žalman a Mgr. Hana Prixová Dvorská z Ministerstva kultury ČR, předsedkyně České komise pro UNESCO Prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc. Z představitelů diplomatických sborů zúčastněných zemí byli přítomni zástupci velvyslanectví Z představitelů diplomatických sborů zúčastněných zemí svou účast přislíbili zástupci velvyslanectví Afghánistánu, Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Číny, Iránu, Kuby, Lotyšska, Maďarska, Německa, Rumunska, Ruska, Řecka, Srbska, Sýrie, Ukrajiny a Venezuely.

Odkaz na video ČT

ČT – události v regionech

 

 

Napište nám, rádi se s vámi spojíme

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Váš telefon (vyžadováno)

Předmět zprávy

Vaše zpráva

captcha

 

Komentáře nejsou povoleny.