Nový vzorník tiskových materiálů

Připravili jsme pro vás nový vzorník tiskových materiálů. Vzorník obsahuje 12 různorodých desek.

TISK NA STROJÍCH S UV TECHNOLOGIÍ

Sklo

Potisk skla až do tloušťky 40 mm

Bannerová plachtovina

500 g/m2 – vhodná pro veškeré bannerové aplikace

PMMA – plexisklo

PMMA je extrudované a lité ve formě desek, čiré nebo opálové (mléčné) a v mnoha barevných odstínech. Je vhodné pro široké použití v reklamě, stavebnictví a průmyslu. Výrobní možnosti umožňují ohýbání, frézování, lepení, žíhání tvarů, řezání na laseru, leštění a laminování. Plexisklo je také vhodným materiálem pro výrobu dekorativních i uměleckých předmětů.

Keramické dlaždice

Potisk jakýchkoliv rozměrů a motivů. Můžete si vytvořit unikátní design své koupelny či jídelny. Stejně tak mohou potištěné dlaždice doplnit vaši kancelář.

Plátno

Potisk plátna do rozměru 2,5 m na šířku a libovolné délky (max. však délka role)

Komaxitovaný plech + čirý komaxit

Na plech se nanese bílý komaxit, po vypálení je možné jej potisknout a následně vypálit s čirým komaxitem. Povrch tak získá lesk a odolnost proti mechanickému poškození. Principem práškového lakování hliníkových profilů je nanesení prášku na povrch hliníkového profilu a následné vytvrzení v peci. Prášek obsahuje pryskyřice, pigment, případně tvrdidla, aditiva, a vytváří tak suchou práškovou konzistenci. Pro aplikaci prášku na hliníkový profil se využívá stlačeného vzduchu, který po smísení s tímto práškem vytváří „tekutou směs“. Aby prášek na hliníkovém profilu ulpěl (a nespadl dříve, než dojde k vytvrzení v peci), je mu v aplikačním zařízení dodána elektrostatická energie.

Re-Board, X-Board

Novinkou na trhu v oblasti materiálů je papírová deska o tloušťce 5, 10 nebo 16 mm. Více zde –>

Podlahová krytina – lino

Potisk lina i jiných podlahových materiálů. Více zde –>

Trovitex

Volně vypěněná PVC deska. TROVITEX má nepatrně vyšší hmotnost nežli EUROFOAM, která zaručuje vyšší pevnost a vysokou rázovou houževnatost. Snadné dělení a opracovávání. Lze skvěle ohýbat za studena. Používaný převážně jako reklamní tabule na řezanou a tištěnou reklamu.

Pentaprint

PVC fólie pod obchodním označením Pentaprint mají širokou škálu uplatnění v signmakingu. Snadno se svářejí, lisují, ohýbají, děrují, sešívají atd. Vysoká rázová houževnatost, odolnost proti UV záření a povětrnostním vlivům. Snadné dělení, ohýbání za studena, hluboké tažení za tepla, svařování, výsek. Určena pro výrobu displejů, cedulek a jmenovek, kreditních karet, pro výrobu obalů, jako ochrana plakátů a obrazů, rozsáhlé využití ve výrobě světelných boxů.

Magnetická fólie

Magnetická fólie je atraktivní nosič reklamy a vizuální informace. Reklama zhotovená s její pomocí je snadno odstranitelná a nezpůsobuje poškození podkladu, což je obvyklý problém běžných samolepicích fólií. Může sloužit jako forma krátkodobé změny soukromého automobilu na firemní.

Dibond

Deska s jádrem z polyetylenu (PE) a krycími vrstvami z hliníkových plechů. V současné době nejpoužívanější materiál v oblasti venkovní reklamy. Nízká hmotnost, vysoká stabilita, výborná odolnost povětrnostním vlivům, dokonale hladký povrch jsou hlavní přednosti dibondu. S materiálem se velmi lehce pracuje, jde bez problému řezat nožem, ohýbat, potisknout, kašírovat, frézovat. Desky jsou vysoce estetické, zvláště potom v provedeních broušeného hliníku. Desky jsou dodávány v barevných odstínech – bílá, slonová kost, zelená, červená, žlutá, modrá, černá, metalická.

Překližka

Překližka pro všeobecné použití je velkoplošný material, výrobeny na bázi dřeva, ktery je tvořen několika vrstvami navzájem křížovitě slepených loupanych dýh, spojenych lepidlem. Oproti rostlému dřevu mají lepší rozměrovou a tvarovou stálost. Lze je zpracovávat běžnými dřevoobráběcími nástroji a stroji jako masivní dřevo. Jsou vyráběny jako velkoplošné desky o rozměrech 1,2 m × 2,4 m.

POUŽITÉ MOTIVY JSOU Z TVORBY AKADEMICKÉHO MALÍŘE IVANA KOMÁRKA www.ivankomarek.cz

 

Komentáře nejsou povoleny.