Služby digitálního tisku

SLUŽBY DIGITÁLNÍHO TISKU


Digitální tiskárna RHO 800

Digitální tisk je z větší části realizován na stolové tiskárně RHO 800, sedmibarevnou technologií (C, M, Y, K, LC, LM a W), inkousty na bázi pigmentů, tvrzenými UV světlem. Tato tiskárna dokáže tisknout i bílou barvou, v rozlišení 600 DPI. Dokáže tisknout přímo na desková média – z libovolného materiálu, a to až do tloušťky 40 mm a šířky 2500 mm. Délka je omezená velikostí dat. To vše rychlostí až 150 m2 za hodinu.

Tiskárna je řízena vestavěnou linuxovou pracovní stanicí (HP – Xeon), data jsou připravována v další stanici, běžící pod Caldera RIP softwarem.

Digitální tiskárna HP L65500

Nově tiskneme i na další velkoplošné, roll to roll latexové tiskárně – HP L65500, v rozlišení až 1200 x 1200 DPI, šestibarevnou technologií (C, M, Y, K, LC, LM), s inkousty na bázi latexu (vodě a UV odolné inky, s velkým gamutem). Tiskárna dokáže tisknout na papír, samolepicí fólie, bannery, textilie, síťovinu, apod. Rychlost tisku je 34 až 79 m2 za hodinu. Maximální šíře tisku je 2640 mm. Tiskárna je řízena dvěma vestavěnými pracovními stanicemi (Microsoft a Linux), data jsou připravována v další RIP stanici, běžící pod poslední verzí ONYXového PosterShopu.

Jako podkladový materiál pod PVC fólie s digitálním tiskem se používají převážně desky z plastu (koplast, akrylát nebo tvrzený polystyren) nebo dibondu (sendvič, tvořený dvojicí krycího Al plechu, s plastovou prostřední vrstvou), popřípadě z plechu. Desky mohou ev. mít i nosnou kostru z kovu či hliníku.