Tisky na sklo z Durstu zářili na Biennále architektury v Benátkách 2014

jsme velmi hrdí na to, že jsme měli tu možnost a vzácnou příležitost se podílet díky spolupráci s českou prestižní výrobní firmou LASVIT, která je dnes nejznámější a nejprestižnější společností vyrábějící a dodávající užitné sklo ve světě na realizaci expozice města Benátky, které na letošní 14té prestižní benátské Biennale  nechalo svou expozici navrhnout světově proslulému architektovi Danielu Libeskindovi, který realizoval např. židovské muzeum v Berlíně, nebo novou přestavbu World Trade Centra v New Yorku. Realizaci výroby grafické části expozice, kterou byly ruční skici autora pro prosvětlené panely jsme vytiskli na vykalená skla na naší tiskárně Durst Rho 800 Presto. Stejně tak jsme připravili z rámu T-Board a za použití LED světel KOLEDO nasvícení mozaiky Libeskindovi kresby „Znetvoření a chyby – nahá“ ve spolupráci s LASVITem a Jaroslavem Skuhravým.

Expozice v Benátském pavilonu hraje dynamickou hrou světla. Harmonií s emocionálním hudebním podbarvením a kresbami autora silně působí na návštěvníka. Zajímavým zážitkem je zpětný pohled v zahnuté chodbě pavilónu, kdy se návštěvník oprostí od kreseb a promluví na něj futuristické Libeskindovo město. Spolupráce Libeskinda a firmy Lasvit na benátském pavilónu přinesla i jisté rozpaky, protože samotné Benátky jsou známé svým muránským sklem. V pavilonu je ale umístěný světelný objekt Ice od Lasvitu www.lasvit.cz , vyrobený českými skláři. Odvážný geometrický lustr, jehož základní segment je rovnoramenný trojúhelník o straně dlouhé 1 metr, vytvořený z buňek vyfouknutých z čirého skla do hranatých forem. Zajímavý je nejenom tvar, ale i způsob vedení světla. Osvětlovací zdroje jsou umístěny ve stropě nad místem zavěšení skleněných částí lustru. Ty pak světlo vedou a roptylují do měkké podoby. Jsme rádi, že jsme se na slavnostním otevření sešli i s Leonem Jakimičem, zakladatelem  a presidentem LASVITu, se kterým plánujeme i další projekty a realizace.

Benátské Biennale Biennale di Venezia  je prestižní mezioborová přehlídka současného výtvarného umění pořádaná v každém lichém roce. Od svých počátků sahajících do konce 19. století představovalo světu výhradně výtvarné umění, nejznámějších malířů, grafiků, sochařů a přirozeně jejich tvorbu. Výstava výtvarného umění se konala a dodnes koná každé dva roky. Později vznikaly přidružené expozice filmu Benátský filmový festival, architektury. Divadla a hudby, které se konají každoročně. Posledním doplňkem je Mezinárodní výstava současného tance, která byla do schématu Bienále v roce 1999.

Komentáře nejsou povoleny.